Jak malé deti

Autor: Tomáš Tauber | 8.9.2012 o 10:37 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Radičová, Lipšic, Dostál so Zajacom, Bútora, Žitňanská, vlastne obidve, lebo Janu vezme so sebou Lipšic, Bugár, Nagy László a možno niekto ďalší z ich party, od Matoviča minimálne Maňo Huba. Toto spojiť, prihodiť zopár celebrít (nemyslím "celebrít" s IQ pod 30), ja neviem Banášová, Shooty, Martin Huba, Csongor Kassai, Peter Breiner. To sú jednoznačne vyhraté voľby, Fico out, a v každom prípade po dlhých rokoch a po dofrešovaní SDKÚ prvý a jediný relevantný subjekt napravo od stredu.

A teraz realita: Hore menovaní sa nikdy nespoja, a to podľa všetkého nielenže nie všetci dohromady, ale ani ktorýkoľvek z nich s ktorýmkoľvek ďalším z nich. Kto by snáď ešte o tom naďalej chcel mať pochybnosti, nech si prečíta včerajší rozhovor s Jánom Krstiteľom Balázsom. Ohlasuje možný vstup do politiky, čo je chvályhodné, ale hneď prvú príležitosť využíva na to, aby opapuloval všetkých, s ktorými by sa teoreticky mohol v budúcnosti spojiť: Lipšicov program je podľa neho zmesou socializmu a úplných hlúpostí, o Zajacovi nikdy nemal vysokú mienku.

No nech sa páči. A to je Ján Krstiteľ Balázs, kňaz, aj keď bývalý, od ktorého by sa skôr čakalo, že bude mať v rámci kresťanstvom predpísanej snahy odpúšťať tendenciu byť zhovievavý k ľuďom, ktorí nepáchajú "hriechy", len sú podľa jeho názoru v niektorých otázkach mimo. A sú to jediní ľudia, s ktorými by to mohol dať dokopy na takej úrovni, ktorá by bola z pohľadu krajiny vôbec zaznamenaniahodná. Nie ďalšiu 4-percentnú straničku s "podobne zmýšľajúcimi" kamarátmi, ktorú sa asi chystá vytvoriť. Škoda reči.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?