Alojz!

Autor: Tomáš Tauber | 22.3.2012 o 10:14 | Karma článku: 7,41 | Prečítané:  1036x

Asi chápem. Slota je mimo parlamentu, Belousovová detto, téma národ nemá žiadneho hodnoverného zástupcu. A tak kauza národné cítenie predstavuje ideálne pole pôsobnosti pre istých obyčajných ľudí, z ktorých zrejme viacerí ešte nevedia, čím by sa asi tak najlepšie vryli ľudom do pamäti, aby nevyzerali až príliš obyčajní.

Trochu zvoľním. O Alojzovi Hlinovi som vedel od začiatku, že má pomerne silno a na môj vkus asi až príliš vyvinuté národné povedomie. Jeho akcie typu kradnutie vlajky SNS atď naznačovali, že obhajoba slovenských národných záujmov aj preňho predstavuje relevantnú tému, iba to chce robiť trochu inak a možno inteligentnejšie ako Slota.

Až potiaľto úplne v poriadku. Veď prečo by niekto nemohol zdôrazňovať kladné stránky Slovenska a jeho väčšinového národa, dokonca si na tom vybudovať renomé v politike? Slovensko samozrejme JE dobré a Slováci SÚ dobrí a súci obhajoby a podpory (presne tak isto ako Rumuni alebo Bangladéšania), a naozaj nie je nič zlé na tom, keď sa tejto téme niekto venuje.

Dokonca aj požiadavka mať národnú vlajku vyvesenú v parlamente, tak ako je to zvykom vo väčšine iných krajín, je ÚPLNE v poriadku. Neviem prečo by to tak nemohlo byť.

Hlina pre mňa predstavoval nádej, že budeme mať vo vysokej politike človeka, ktorý presadzuje národné záujmy, ale robí to inteligentným spôsobom, a v prvom rade, s presadzovaním záujmov nášho národa končí presne tam, kde začínajú práva iného národa - pretože takto by to určite malo byť.

Zo vstupu Hlinu do politiky som mal preto svojím spôsobom aj radosť. Myslel som si, že tak ako človeka nachvíľku prepadne mierne trápny pocit pri čítaní romanticko-meditatívnych nápisov na farme pri Stupave, no potom sa s chuťou pustí do halušiek a v duchu chváli Hlinu akú peknú vec vymyslel a aký je to síce svojrázny ale úprimný a fajn týpek, tak že niečo podobné budeme pri ňom zažívať aj v politike, a na tie "sympatické obskúrnosti" ktoré bude vyvádzať som sa tešil.

Už som sa dotešil. Viď tento text.
http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/294006/Preco-chcem-vlajku-v-parlamente.html

Vlajka v parlamente je samozrejme OK. Argumenty, ktoré Hlina používa, však už nie. Na otázku, prečo "absencia štátnej vlajky predstavuje skutočný problém", si Hlina odpovedá, že preto, lebo štátnu vlajku majú aj v parlamentoch iných krajín. To je síce argument hlúpy (za predpokladu že za smerodajné nepokladáme opičenie sa po druhých), ale nie nebezpečný.

Nebezpečné je až toto: "Vlajka je dôležitá. Kvôli vlajkám sa bojovalo a umieralo. Kvôli vlajke boli ľudia ochotní ísť bojovať, boli ochotní niečo urobiť." Prosím??

Alojz ja len jednu otázku: V koľkátom storočí žijeme? Ty považuješ bojovanie a umieranie za národ za kladnú hodnotu, na ktorú sa ešte aj dnes treba odvolávať? Nepôjdem tak ďaleko a nepoužijem skratku (ktorá sa ale samozrejme núka), že niekto kto toto napíše by možno ani dnes nebol úplne proti "pozdvihnutiu zbrane za národ". Ale či už je táto skratka platná alebo nie, desí ma už len to, že niekto ešte aj dnes pochvaľne či s pozitívnou nostalgiou hovorí o riešení sporov medzi národmi silou, a práve týmto skúša vyargumentovať potrebu mať vlajku v parlamente. Iba toľko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?