reklama

Sen o Slovensku

O nešťastnom konci Ficovej družiny, volebnom súboji Martina Hubu s Petrom Breinerom, referende o pripojení južného Slovenska k Maďarsku, ministrovi zahraničia Andrejovi Bánovi, bitke Malíkovej so Slotom a drvivom volebnom víťazstve Radičovej, Bugárovho a Lipšicovho Spojenectva 2010.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Priznám sa, dosť dlho sa mi nedarilo predýchať prezidentské voľby. Vyzerá to, že ich výsledok len potvrdil jednotu tých, ktorí si nevšimli 17. november a ich kunčaftov z inak úplne opačného konca politického spektra, ktorí si zase nevšimli rok 1945. Keď do tejto koalície prekvapivo vstúpili aj Boží rytieri pasujúci sa za jediných zástancov autentickej pravdy, asi nielen ja som zase raz dostal chuť zbaliť si kufre a povedať svojej rodnej krajine zbohom. Zastavil ma na poslednú chvíľu až sen, taký, o ktorom máte pocit, že vám chcel niečo povedať. Bol taký silný, že som si povedal, že ešte zostanem a počkám si, či sa aspoň časť z neho stane skutočnosťou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hokejový zápas Slovensko - Maďarsko. Po 1. tretine 2:0 pre našich južných susedov, slovenský prezident znechutene opúšťa tribúnu. "Čo sa to porobilo s našimi chlapcami? Neviem kam sledujú," povie nechápavo novinárom. Slováci majú na drese maďarské vlajočky a obrázky Hedvigy Malinovej, ktoré si dajú dole až na výzvu rozhodcu. Zápas sa končí remízou, slovenský tím klesne v stávkových kanceláriách na posledné miesto, nakoniec však získa titul. Juraj Široký vyhodí zo Slovenského zväzu ľadového hokeja všetkých účastníkov majstrovstiev.

Iveta Radičová odchádza z parlamentu a po tom, čo v snahe nerozhnevať Mikiho od nej dajú ruky preč všetci kolegovia z SDKÚ, opúšťa aj stranu. Pavla Pašku natočia na internej smeráckej akcii, ako s ligotajúcimi sa očami zanietene diskutuje o téme morálka a politika: "Kde skončila Radičová? Teraz má čo chcela, ochechula vyj...!" Novinárom potom na spoločnej tlačovke s premiérom vysvetľuje, že ochechula je priateľské pomenovanie a to druhé slovo bolo vytesaná, čo je tiež priateľské, pri ďalšej novinárskej otázke ho však trafí šľak a vyberá si neplatené voľno. Zotaví sa až na ozdravnom pobyte vo Venezuele, ktorý sa predĺži na neurčito.

Najlepší hovorca roka sa v kruhu priateľov priznáva, že po dohode s Annou Malíkovou vlastnoručne vyrobil letáky, v ktorých Radičová sľubuje Maďarom autonómiu. Dozvie sa to aj široká verejnosť, lebo druhý najlepší hovorca o tom pod pseudonymom Franzobel Kafka napíše do renomovaného ľavicového týždenníka Veta. Okrem toho vyjde najavo, že prvý najlepší hovorca je spolu s tímom z okolia tancujúcej Zuzky aj autorom prezidentových kníh a prejavov. Gašparovič všetko s protiotázkou "zase tam sledujete?" najprv desaťkrát poprie, jedenásty krát už na žiadosť premiéra odstupuje.

Slota z nezistených príčin priamo na straníckej tlačovke do tváre vykričí Malíkovej, že je horšia ako tá maďarská strapatá pani, dostane od nej jednu poriadnu facku, hodí o zem stoličku a vytratí sa zo sídla strany aj z politického života. Po niekoľkých týždňoch sa rozšíri, že je na protialkoholickom liečení. Malíková všetkým straníkom nakúpi a pri oficiálnych príležitostiach nariadi nosiť čierne uniformy.

Do druhého kola predčasných prezidentských volieb postupuje Martin Huba a Peter Breiner, ktorý sa medzičasom pod tlakom prekvapivých informácií z domova vrátil z emigrácie. Renomovaní novinári sa v úvodníkoch svojich .týždenníkov zaoberajú témou väčšieho a menšieho zla, pretože jeden z kandidátov bol pred desiatimi rokmi na stretnutí divadelníkov s Dzurindom a druhý v ťažkých časoch pre náš národ opustil svoju krajinu. Signatári petície Zase volím Fera zostávajú doma, pretože ani jeden z kandidátov neprisľúbil, že bude razantne bojovať proti imigrantom.

Podľa informácií na CD-nosiči, ktorý na svojom stole objaví tréner slovenskej boxerskej reprezentácie a expolitik Vladimír Mečiar, bolo Radičovej hlasovanie za kolegyňu Rosovú dôsledkom vopred pripraveného komplotu Mikuláša Dzurindu, čo dokazujú záznamy jeho telefonátov s poslankyňami Rosovou a Zmajkovičovou. Dzurinda sa prizná, ospravedlní a odstúpi a v očiach mnohých tak ostane síce chybujúcou, ale napriek tomu pozitívnou postavou slovenských dejín.

Investigatívnym novinárom sa s pomocou Sorosových dolárov a zahraničných tajných služieb podarí získať dôkazy, že politické aktivity Roberta Fica sú platené významnými persónami z prostredia polozákonného aj nezákonného biznisu, ktorým musel ich vytipovaný politický kôň vopred prisľúbiť, že krajinu nevzdiali zo sféry vplyvu Ruska. Dôkazy sú tak silné, že znamenajú koniec kariéry politika s dovtedy zdanlivo neotrasiteľnou pozíciou.

Radičová zakladá spolu s Bugárom a Lipšicom stranu Spojenectvo 2010, s ktorou napriek počiatočným váhavým komentárom politológov porážajú v najbližších voľbách koalíciu všetkých troch svojich materských strán so Smerom a SNS pomerom hlasov 10 ku 1, získavajú ústavnú väčšinu v parlamente a vytvárajú vládu. Ministrom zahraničia sa stáva Andrej Bán, ministrom kultúry Michal Kaščák a poradcom vlády pre strategické otázky Peter Schutz.

Richard Hrotko dobodá dvoma tupými nožmi doterajšieho Vodcu v boji o nástupníctvo vo vedení Národnosocialistickej alternatívy Slovenska a za tento čin sa už dostane do väzenia. Predseda Zväzu pionierov Marek Trubač aj vrchný sekretár Smeráckeho zväzu mládeže (SZM) Braňo Ondruš presúvajú svoje aktivity do Moskvy a začelňujú obe organizácie pod putinovské hnutie Naši.

Expremiér Fico sa angažuje v myšlienkovom truste Bolívarská nadácia a každoročne sa zúčastňuje na podujatiach pri príležitosti MDŽ, na ktorých za nadšeného chichotu desiatok dôchodkýň vyvešiava prádlo. Po čase zistí, že ho takáto existencia po profesionálnej stránke neuspokojuje, a tak si zoženie zopár rekvizít z vyradenej výzbroje slovenskej armády a utiahne sa s najvernejšími členmi svojej družiny do hôr pri Banskej Bystrici. Po niekoľkých týždňoch Ficovu brigádu takmer bez boja spacifikuje a posadí do kriminálu špeciálne komando vytvorené ministrom obrany Richardom Rybníčkom.

Nová vláda vypisuje po opakovaných žiadostiach zo strany maďarského premiéra Viktora Orbána referendum o pripojení južného Slovenska k Maďarsku. Jeho účastníci sa veľkou väčšinou hlasov vyslovia za zotrvanie v rámci Slovenska, pretože nechcú žiť pod populistom Orbánom, ale radšej v krajine, ktorá im ako staronový stredoeurópsky hospodársky tiger poskytuje vynikajúce pracovné príležitosti a ktorej atmosféra priateľská k menšinám im opäť umožňuje dýchať.

Tomáš Tauber

Tomáš Tauber

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálny človek, aspoň niekedy Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu